Jandarmeria Romana - Forum
July 29, 2014, 05:42:05 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: ACCESUL VA FI PERMIS DOAR MEMBRILOR INREGISTRATI !!!

Home   Help Login Register  
Pages: [1] 2 3
  Print  
Author Topic: FORUMUL POLITISTILOR  (Read 18471 times)
naitsirc, un jandarm
batran

am cerut favoruri si Dumnezeu mi-a dat potential

« on: May 15, 2010, 01:31:06 PM »

http://www.politisti.ro/topic/57-colaborarea-dintre-politie-si-jandarmerie . CITITI SI VOI CE SPUN INFATUATII ASTIA DE POLITISTI ALATURI DE CARE NE DESFASURAM ACTIVITATEA.

Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)
Frustra vivit, qui nemini prodest
ipsen27
membru de onoare

« Reply #1 on: May 16, 2010, 03:23:12 AM »

pai ce te asteptai sa zica.....de bine?  Se vede clar ca-i incurcam...nu mai pot lua spagi,sa doarma pe perna lor acasa,noi ar trebui sa-i slugarim, nu zic ca nu au dreptate in anumite privinte, ca e plina lumea de prosti la noi in institutie dar si cu ei.....Referitor la faptul ce il descriu politistii ca nu prea avem obiectul muncii....dureros dar asta este realitatea si nu din vina noastra ci din vina politicienilor pt ca pe noi nu are cine sa ne apere acolo sus ,sa lupte pt noi.....cdt-ii de unitati sunt numiti politic....oricum suntem de rasul curcilor avem specimene printre noi de au facut dosar unei femei pt o punga de cirese....va vine sa credeti?Huh?   Iar sefii il lauda ca are activitate,dosarul ajunge la politie pt cercetari(ASA este procedura) si politistul trebuie sa verifice imprejurarile..cum s-au furat,de la cine...etc.,si la cate are pe cap il cred sa ii sara mustarul   ...pt ce ..O PUNGA DE CIRESE....cand timpul alocat acestei activitati il folosea in alta parte,sa nu mai zic de procurori cand aud de dosare facute de jandarmi isi pun mainile in cap....nu tin cu politistii...DOAMNE FERESTE....dar cand vad atata prostie ce este la noi in Jandarmerie le dau dreptate alora de pe forum in multe privinte
naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #2 on: May 16, 2010, 06:08:43 AM »

CA LE DAI DREPTATE E UNA DAR INFATUAREA LOR E ALTA. EI DAU DOVADA DE MAI MULTE ORI DE IDOLENTA DECAT NOI. MAI MULT, DACA INCERCI PE FORUMUL LOR SA LE EXPLICI CA JANDARMII NU AU VINA VOR SARI PE TINE CA NOI PE SUPORTERI. NU AM VAZUT NICIUNUL DINTRE NOI CA DUPA SERVICIUL IN PATRULA MIXTA, IN CARE POLITISTUL A INTRAT IN DOS LA DISCO SI A SUFLAT DOUA BERI SAU A INTRAT LA PAZNIC SI A BAGAT DOUA-TREI ORE DE NANI, SA VINA LA FORUMUL NOSTRU SI SA SPURCE ARMA LOR. SA  NU ZICA CINEVA CA EI NU FAC ASTA. INTREBATI UN POLITIST DE CAND NU A MAI UMBLAT LA CARDUL DE SALARIU. DACA AR AVEA BUN SIMT MULTI DINTRE EI AR SPUNE CA NICI NU MAI STIU CE SALARIU MAI AU DE ATATA SPAGA LUATA. UITA-TE LA EI CAND VINE CIRCUL SAU NU STIU CE FORMATIE RENUMITA CUM CERSESC SI PRETIND INVITATII PENTRU TOT NEAMUL LOR. UITATI-VA LA NEVESTELE SI COPIII LOR CUM AU PRETENTII DE LA OAMENII CINSTITI IN VIRTUTEA MEGALOMANIEI POLITISTULUI DIN FAMILIE.
ESTE ADEVARAT CA DE LA REINFIINTAREA JANDARMERIEI AM VRUT SA DEVENIM BA JANDARMI FRANCEZI, BA POLITISITI JUDICIARISTI, BA EXPERTI IN O.P. BA ETC. DE NU MAI STIM SA FIM NICI MACAR JANDARMI. ASTA E PRINCIPALA VINA A SEFILOR DE LA IGJR SI MAI.

Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)
bogdan0684
tilicar
*

« Reply #3 on: August 03, 2010, 02:26:18 AM »

Poate daca ar sustine cineva cu adevarat arma asta ar fi ceva .dar asa am ajuns ultimii in minister iar politistii cred ca suntem subordonatii lor.pana nu se schimba legea asta va fi parerea lor.parerea spagarilor,ca ei sunt cei mai destepti.
bogdan0684
tilicar
*

« Reply #4 on: August 03, 2010, 02:31:16 AM »

astia nu se uita in curtea lor cand vorbesc sa vada ce specimene au.ca daca-i pui sa alerge cad pe jos,cat de pregatiti sunt.dar nu cred ca toti au o parere proasta despre jandarmi.
naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #5 on: August 13, 2010, 07:31:02 AM »

uite cine ne critica:
Politisti iau spaga pepeni 24 07 09DQ | by Aeva

clip sters de admin_cnsas (daca n-ai citit regulamentul afla ca nu e permis limbajul obscen, nici macar melodiile celor de la Parazitii - valabil doar pt cele care contin un astfel de limbaj)
Politist cretin amendeazaDQ | by Aeva

clip sters de admin_cnsas (nu crezi ca ai obligatia morala de a informa corect, nu de a manipula sau dezinforma?)
Poliţisti filmaţi în timp ce înjură şi sunt violenţiDQ | by Aeva

Politist la datorieDQ | by Aeva

Politisti prosti  si umiliti.... dar prosti rau de tot.. police.   By Al3ckuDQ | by Aeva

etc.
« Last Edit: August 13, 2010, 10:57:47 AM by admin_cnsas » Logged

naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #6 on: August 13, 2010, 07:54:08 AM »

astia sunt politisti romani detasati?Huh??
Cei mai prosti politisti Smiley)DQ | by Aeva

Si uite-i si pe aia de posteaza pe topicul politistilor *(http://www.politisti.ro/topic/57-colaborarea-dintre-politie-si-jandarmerie/page__st__120?s=63bf905c3ad63bb3de908dddd490784c). In stanga e probabil catalina iar in dreapta elvis sau altii ca toti sunt la fel.
doi politai joaca la aparateDQ | by Aeva

kagulas
membru de onoare

FII OM...

« Reply #7 on: August 13, 2010, 11:14:53 AM »

Rade ciob de oala sparta Grin Grin Grin.  Sunt de kaka.. ooo...
naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #8 on: August 14, 2010, 01:27:55 AM »

Cert este ca sunt scursuri in ambele institutii, scursuri care ar trebui sa plece pentru ca ne fac de ......

naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #9 on: August 18, 2010, 05:53:57 AM »

Cred ca unii politisti sunt convinsi ca ei au inventat mersul pe jos. Sunt atat de plini de ei incat nu-si mai incap in haine. Problema e ca e molipsitor. Pana si sotiile lor s-au molipsit. Sa vezi cate una care, pt. ca sotul este militian, pretinde sa primeqasca pe gratis de la vanyatorul de la taraba.

cveres
experimentat

« Reply #10 on: February 02, 2011, 10:19:25 AM »

http://img109.imageshack.us/img109/1858/mediatorul.png  luati si va minunati dragi colegi ce parere au colegin nostri despre noi.
altjandarm
membru de onoare

« Reply #11 on: February 03, 2011, 01:19:04 AM »

pai uite unde a dus politica lui lider maximo frati sa fim si tot ne injuram..
adi6600
gradat
**

We are all stories in the end.

« Reply #12 on: July 07, 2011, 05:33:17 AM »

probleme de control la domnul moderator de pe site-ul respectiv.pacat ca frustrarea dansului a sunat asa.
AlbAlbastru
membru de onoare

« Reply #13 on: February 09, 2012, 02:50:14 AM »

M-A BANAT!~
naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #14 on: June 25, 2012, 08:58:36 AM »

Aruncam mai inainte un ochi pe forumul militienilor pentru a vedea ce mai zic ei de banii de haine.

Ma crucesc si ma ingretosez cat sunt de idioti unii de pe acolo. A postat unul, dan (un militian care, ca un copil de 5 ani, s-a pozat calare pe un ATV), ca a primit el un sms in care era informat ca la Jandarmeria Bucuresti s-ar fi facut plata restantelor. Bineinteles ca au inceput unii ranchiunosi, in pizma lor care ii caracterizeaza, sa isi verse naduful pe noi.

Pentru exemplificare va afisez postare unei neroade, domnisoara (probabil vreo babaciune de secretara la vreo 50 de ani) care il aostrofeaza pe georgex2 pentru ca a avut ideea de a ne intreba si pe noi daca e adevarat zvonul:

"georgex2 fara suparare dar crezi ca daca scrii si pe forumul jandarmilor esti mai altfel?"s au dat bani d haine la jandarmeria bucuresti? cine poate sa sune colegii din buc.asa au scris si pe forumu politiei nu e frumos ce faci.....am intrat sa vad ce fel de om esti ..si ne-ai dovedit clar de pe ce meleaguri ai ajuns aici ......dane....am intrebat si eu pe un amic de la TM de la jandarmi si nu stia nimic de nici un ban.....zice ca e cardul uscat uscat"

Pentru a citi mai multe comentarii: http://www.politisti.ro/topic/786-banii-de-echipament-si-sumele-restante-cand-se-mai-dau/page__st__1480
« Last Edit: June 25, 2012, 09:03:50 AM by naitsirc, un jandarm » Logged

naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #15 on: June 25, 2012, 09:09:03 AM »

Si inca ceva, satrapul ala care administreaza forumul militienilor l-a banat pe georgex2 pentru ca a avut tupeul sa ii contreze fara sa jigneasca pe acei imbecili.

Freddy
membru de onoare

per me si va ne l'etterno dolore...

« Reply #16 on: July 02, 2012, 08:56:28 AM »

Aruncam mai inainte un ochi pe forumul militienilor pentru a vedea ce mai zic ei de banii de haine.

Ma crucesc si ma ingretosez cat sunt de idioti unii de pe acolo. A postat unul, dan (un militian care, ca un copil de 5 ani, s-a pozat calare pe un ATV), ca a primit el un sms in care era informat ca la Jandarmeria Bucuresti s-ar fi facut plata restantelor. Bineinteles ca au inceput unii ranchiunosi, in pizma lor care ii caracterizeaza, sa isi verse naduful pe noi.

Pentru exemplificare va afisez postare unei neroade, domnisoara (probabil vreo babaciune de secretara la vreo 50 de ani) care il aostrofeaza pe georgex2 pentru ca a avut ideea de a ne intreba si pe noi daca e adevarat zvonul:

"georgex2 fara suparare dar crezi ca daca scrii si pe forumul jandarmilor esti mai altfel?"s au dat bani d haine la jandarmeria bucuresti? cine poate sa sune colegii din buc.asa au scris si pe forumu politiei nu e frumos ce faci.....am intrat sa vad ce fel de om esti ..si ne-ai dovedit clar de pe ce meleaguri ai ajuns aici ......dane....am intrebat si eu pe un amic de la TM de la jandarmi si nu stia nimic de nici un ban.....zice ca e cardul uscat uscat"

Pentru a citi mai multe comentarii: http://www.politisti.ro/topic/786-banii-de-echipament-si-sumele-restante-cand-se-mai-dau/page__st__1480
Recunosc faptul ca pana acum nu am fost interesat de forumul politistilor. M-am uitat numai in curtea mea. Dar citind doar cateva postari de pe acolo, trebuie sa recunosc ca am devenit brusc interesat. Cunosc multi, multi politisti, dar sincer niciunul din cei pe care-i cunosc sigur nu scrie pe acel forum. Nici nu cred ca-l acceseaza.... IQ-ul total (si aici nu ma refer la media IQ-urilor) de pe acel forum sigur e sub 80!!! Am vazut acolo rautate, defulare, complexare, instigare, ineptie, aroganta, grandomanie, infatuare si multe altele!!! Oare cum au trecut domnii politisti examenul de anul trecut?

Singurul beneficiu real, pe care noi romanii i l-am putea aduce Romaniei, ar fi sa disparem cu totii fara urma si sa o repopulam cu o oricare alta natie!
cveres
experimentat

« Reply #17 on: July 02, 2012, 09:01:45 AM »

la ei nu prea a fost concurs. la mine in oras nici nu s-au sinchisit sa organizeze asa ceva. au dat cei de la rural care erau mai multi iar cei de la op erau m-ai putini la numar decat numarul de functi pe stat.deci concurs ioc.
georgex2
experimentat

« Reply #18 on: July 03, 2012, 07:45:41 AM »

Am vrut sa iau apararea unor colegi si "ei" se purtau de parca eram
ultimii oameni cu ura si jigniri . oricum nu vreau sa cred ca sunt toti la fel si respect pt cei care stiu sa se poarte indiferent de categoria sociala
naitsirc, un jandarm
batran

« Reply #19 on: July 03, 2012, 08:01:05 AM »

Eu în sfârșit am înțeles ce e cu milițienii ăia.

Sunt doar niște copii râzgâiați.

Pages: [1] 2 3
  Print  

Jump to: