Jandarmeria Romana - Forum
July 24, 2014, 01:00:54 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: ACCESUL VA FI PERMIS DOAR MEMBRILOR INREGISTRATI !!!

Home   Help Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 15
  Print  
Author Topic: Banii de Haine pe 2012  (Read 114369 times)
Freddy
membru de onoare

per me si va ne l'etterno dolore...

« on: January 03, 2012, 10:47:50 AM »

Banii de haine din 2012 vor reprezenta cumva norma de echipare pe 2011? Pai si daca vine sfarsitul lumii in 21.12.2012 oare ne vor da drepturile cuvenite dragii nostri conducatori pana sa murim? Cred ca asta e ultima lor grija....! Nu?
« Last Edit: March 16, 2013, 11:52:53 AM by AvP » Logged

Singurul beneficiu real, pe care noi romanii i l-am putea aduce Romaniei, ar fi sa disparem cu totii fara urma si sa o repopulam cu o oricare alta natie!
AvP
Administrator
batran

« Reply #1 on: January 03, 2012, 12:36:20 PM »

21.12.2012? mai degraba pe 20.12.2012. oricum o sa-i doara undeva...

Cum sa-i cer cetateanului sa respecte legea cand
Jandarmeria Romana o incalca?
MaHoArCa
experimentat

« Reply #2 on: January 04, 2012, 12:40:16 PM »

Ce-aveti fratilor, v-a venit de duca? Sfarsitul lumii v-a sa vie, dar doar peste cateva sute de ani, daca o sa continuie si copiii nostri sa polueze, sa distruga si sa defriseza in halul in care o facem acum.
Referitor la banii de haine, nu stiu ce va agitati atat, eu de 6 ani de munca, intr-un singur an parca sa zic ca am primit banii de haine pe anul respectiv in cursul acelui an, in rest se stia ca o sa-i luam in primele luni ale anului urmator.
Macar sa-i dea pe toti odata, ca nu intelegem nimic din ei daca ni-i da in procente.
La multi ani, si la mai mare!
whitepower_neo
membru de onoare

« Reply #3 on: January 06, 2012, 04:17:48 PM »

Bani de haine, norma de hrana, diferenta... a cerut , cineva, pe acest forum altceva in afara de bani? A fost careva sa ceara, de exemplu, un tipizat pentru o infractiune, pentru o ridicare in vederea continuarii cercetarilor ?Nuuuuu! Taraaaanii vor pamant! vor bani sa ia pamant! Meritati banii aia "de haine" sau, nu?intai, sa invatati sa va stergeti pe picioare, ciobanilor, si apoi sa aveti pretentii!
Freddy
membru de onoare

« Reply #4 on: January 07, 2012, 12:28:51 AM »

Bani de haine, norma de hrana, diferenta... a cerut , cineva, pe acest forum altceva in afara de bani? A fost careva sa ceara, de exemplu, un tipizat pentru o infractiune, pentru o ridicare in vederea continuarii cercetarilor ?Nuuuuu! Taraaaanii vor pamant! vor bani sa ia pamant! Meritati banii aia "de haine" sau, nu?intai, sa invatati sa va stergeti pe picioare, ciobanilor, si apoi sa aveti pretentii!

Si tipizatele si drepturile ar trebui sa le primim fara sa le cerem, numai ca, dupa cum vezi, cerem doar ce nu primim... Cu siguranta daca am fi primit numai drepturile, acum am fi plans pe acest forum dupa tipizate....  Wink

Singurul beneficiu real, pe care noi romanii i l-am putea aduce Romaniei, ar fi sa disparem cu totii fara urma si sa o repopulam cu o oricare alta natie!
cveres
experimentat

« Reply #5 on: January 08, 2012, 08:24:41 AM »

ce tipizate? la OP astia mari nascocesc registre noi la fiecare 6 luni.noi am facut registrele in decembrie pe bani nostri si s-au trezit mintile luminate de la igjr sa le modifice si le-au trimis in teritoriu pe 29 dec fara nici o explicatei cum sa le completam sunt total aiurea .
TEPES 001
membru de onoare

as dori sa fie un pic de DREPTATE

« Reply #6 on: January 08, 2012, 10:54:11 AM »

of, of ... da mai rezistati ?

URASC MINCIUNA, IAR PENTRU ADEVAR SI DREPTATE TREBUIE SA LUPTI ... SI MA SIMT SINGUR IN ACEASTA LUPTA !
Freddy
membru de onoare

« Reply #7 on: January 08, 2012, 11:00:51 AM »

of, of ... da mai rezistati ?
Nu mai rezistam! Deci, ce propui?

Freddy
membru de onoare

« Reply #8 on: January 08, 2012, 11:04:27 AM »

Eu propun sa stabilim o zi in care sa mergem cu totii la personal si sa ne depunem demisiile in masa! in maxim 3 zile sa nu mai existe nici un jandarm in tara, la politie, pompieri, frontiera la fel!

AvP
Administrator
batran

« Reply #9 on: January 08, 2012, 11:10:26 AM »

DECI, sa revenim la topic: banii de haine pe 2012! pt 2011 avem topic dedicat...

Freddy
membru de onoare

« Reply #10 on: January 08, 2012, 11:11:51 AM »

Instig? Da, instig!!! Sunt militar si n-am voie? Da,si? O fac si pe forum o fac si la munca! Ce, guvernul nu-mi incalca drepturile? Eu de ce n-as incalca ce n-ar trebui sa incalc? Militari suntem doar cu obligatiile....

AvP
Administrator
batran

« Reply #11 on: January 08, 2012, 11:20:49 AM »

stii bine ca nimeni nu te va urma in privinta demisiei, asa ca incearca sa cobori cu picioarele pe pamant. nu sunt arogant, ci incerc sa-ti amintesc de crudul adevar, ca traiesti in Romania, intr-un popor de lasi si lucrezi intr-o arma de ostasi tradatori...

cveres
experimentat

« Reply #12 on: January 08, 2012, 12:14:48 PM »

AvP de ce ne faci pe toti tradatori? doar pt ca esti administrator te crezi mai presus de ceilalti din arma asta?
AvP
Administrator
batran

« Reply #13 on: January 08, 2012, 12:50:29 PM »

in primul rand ar trebui sa se simta cei care tradeaza, deci e problema ta in ce barca vei considera ca vaslesti. nu te-am facut astfel, ci doar mi-am exprimat punctul de vedere prin prisma anilor petrecuti in JR si, mai ales, a experientei pe care o am cu oamenii (subordonati si sefi).

Freddy
membru de onoare

« Reply #14 on: August 10, 2012, 11:26:15 PM »

Si acum sa revenim la subiect! Se aude ceva de banii pe anul asta?

cveres
experimentat

« Reply #15 on: August 11, 2012, 01:32:17 AM »

BANII PE 2012 SE AUDE CA VOR SA NI DE-A ODATA CU SALARIUL IN FIECARE LUNA PINA IN DECEMBRIE.OARE E ADEVARAT SAU NUMAI ZVONURI?
ipsen27
membru de onoare

« Reply #16 on: August 11, 2012, 05:33:02 AM »

acest zvon l-am auzit si eu
cosmin08
gradat
**

« Reply #17 on: August 11, 2012, 08:20:21 AM »

Salut! Si eu am auzit ca primim banii de haine pentru 2012 in 4 transe egale, pana la sfarsitul anului. Asta ar insemna ca in sept, oct, noi si dec sa primim cate o transa?!?!
Spor!
Freddy
membru de onoare

« Reply #18 on: August 12, 2012, 12:24:48 AM »

Eu am auzit si variant asta cu ratele pana la sf anului, dar am auzit si o varianta cu banii dati 1/2 in sept si 1/2 in oct

cosmin08
gradat
**

« Reply #19 on: August 12, 2012, 01:32:57 AM »

Salut! Bine ar fi sa-i primim pe toti gramada, dar slabe sanse!   Sad
Pages: [1] 2 3 ... 15
  Print  

Jump to: