Jandarmeria Romana - Forum
April 17, 2014, 05:31:29 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: ACCESUL VA FI PERMIS DOAR MEMBRILOR INREGISTRATI !!!

Home   Help Login Register  
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
  Print  
Author Topic: Banii de Haine pe 2013  (Read 58160 times)
whitepower_neo
membru de onoare

« Reply #40 on: September 23, 2013, 10:44:55 AM »

Ce bani de haine, frate? Nu vedeti ca au sistat si remunerarea pentru O.S.?
soulassassin
experimentat

« Reply #41 on: September 24, 2013, 08:09:28 AM »

Am depus la financiar O.S in luna mai si nici acum nu am primit banii, altadata erau intarzieri de maxim 2-3 saptamani...Si suntem multi in situatia asta  Angry
sof-jandarm
experimentat

« Reply #42 on: September 27, 2013, 11:31:39 PM »

Sautare!!!
Am auzit ca in luna octombrie ne-ar da circa de 80% din banii de haine. Imi poate confirma cineva???
Este zvon sau realitate???
soulassassin
experimentat

« Reply #43 on: September 28, 2013, 03:15:04 AM »

Eu am auzit ca vom primi in jur de 30-40 % din norma pe 2013....aprox 1000 ron...speranta moare ultima
BlackJoker
gradat
**

« Reply #44 on: September 29, 2013, 07:13:21 AM »

Sautare!!!
Am auzit ca in luna octombrie ne-ar da circa de 80% din banii de haine. Imi poate confirma cineva???
Este zvon sau realitate???

Ce de zvonuri..ce de vorbe....dar , in cele din urma,cardul va vorbi.Intre timp,aruncati o privire aici:

http://www.snppc.ro/stire.php?id=270&ocid=enhfpS1RL3
si aici tot documentul:
http://www.snapromania.ro/uploaded_files/843b1017453bab84a3c9f5f20fcf6e7f.pdf

Ar exista o posibilitate,ce e drept infima,de a creste salariile in 2014...

Apropo,stie cineva ce s-a intamplat cu site-ul www.jandarmi.ro??
« Last Edit: September 29, 2013, 07:17:00 AM by BlackJoker » Logged
alinutza83
experimentat

« Reply #45 on: September 29, 2013, 10:52:04 AM »

in octombrie se va face rectificarea bugetara la care SE SPERA sa fie prinsi si banii de haine. inca nu se stie nimic sigur. oricum, mai devreme de noiembrie nu are rost sa ne facem sperante.....
julius34
gradat
**

« Reply #46 on: October 01, 2013, 12:24:59 AM »

Colegi vă spun un lucru sigur. Banii de haine nu vă mai faceti sperante că nu vom primi nimic. Din sursă sigură vă spun că nu exista bani decât pentru salarii si pensii. Exista întradevar sansa pe primim ceva la rectificare. Dar sansele sunt fff mici. Repet nu vorbesc din zvonuri vorbesc din sursă sigură 100%.
BlackJoker
gradat
**

« Reply #47 on: October 01, 2013, 02:56:25 AM »

Colegi vă spun un lucru sigur. Banii de haine nu vă mai faceti sperante că nu vom primi nimic. Din sursă sigură vă spun că nu exista bani decât pentru salarii si pensii. Exista întradevar sansa pe primim ceva la rectificare. Dar sansele sunt fff mici. Repet nu vorbesc din zvonuri vorbesc din sursă sigură 100%.
Mdea...inseamna ca esti nepot de-a ministrului de finante sau de interne...tu crezi ca degeaba Ponta a zis ieri la videoconferinta cu cei de la Situatii de urgenta ca sa nu mai ceara bani prefecturile ca si cei de la politie o sa aiba  nevoie de bani , si armata are nevoie..etc.Oricum nimeni nu crede ca o sa ne dea toate drepturile prevazute in lege cum ar fi normal si civilizat.Apoi...noi ne facem serviciul 100% nu 30-40%....obligatiile tot timpul ni se arata,dar cand vine vorba de drepturi nimeni nu zice nimic...Ar trebui sa adoptam si noi pozitia Elvetiei in cel de-al doilea razboi mondial...suntem in serviciu dar suntem neutrii si independenti. Cool
julius34
gradat
**

« Reply #48 on: October 01, 2013, 04:38:49 AM »

Colegule să nu fim răutăciosi nu sunt nici una nici alta. Mie unul nu îmi place să aplec urechea la unele zvonuri. Ceea ce ti-am spus e obtinută de la o persoană de sus si era foarte sigur pe el. Să dea bunul Dumnezeu să fie cum vrei tu .
BlackJoker
gradat
**

« Reply #49 on: October 09, 2013, 11:14:56 PM »

500 lei in decembrie....iar ramanem ultimii.... Shocked  oare cum se poate la S.R.I. , S.P.P. , armata?!?!?!?
Freddy
membru de onoare

per me si va ne l'etterno dolore...

« Reply #50 on: October 10, 2013, 11:40:04 AM »

500 lei in decembrie....iar ramanem ultimii.... Shocked  oare cum se poate la S.R.I. , S.P.P. , armata?!?!?!?
eu am auzit de 1/2 tot in dec

Singurul beneficiu real, pe care noi romanii i l-am putea aduce Romaniei, ar fi sa disparem cu totii fara urma si sa o repopulam cu o oricare alta natie!
BlackJoker
gradat
**

« Reply #51 on: October 16, 2013, 12:00:16 PM »

au inceput sa dea drumul la bani pentru ordinele de serviciu.sa speram ca o sa luam ceva si pentru tinuta..macar jumatate. Cool
cosmin08
gradat
**

« Reply #52 on: October 18, 2013, 01:23:44 AM »

Salut! De unde stii de banii pt.ordinele de serviciu? Cand ar trebui sa intre?
Referitor la norma de echipare am auzit zvonuri ca am primi CEVA in decembrie.
BlackJoker
gradat
**

« Reply #53 on: October 18, 2013, 05:58:08 AM »

Salut! De unde stii de banii pt.ordinele de serviciu? Cand ar trebui sa intre?
Referitor la norma de echipare am auzit zvonuri ca am primi CEVA in decembrie.
Stiu pentru ca i-am luat.Cam juma' in decembrie...pentru tinuta...doar la nivel de zvon!Sa vedem rectificarea si dupa aia vom sti sigur!  Wink

http://www.puterea.ro/economie/a-doua-rectificare-bugetara-la-finele-lunii-octombrie-79612.html
« Last Edit: October 18, 2013, 06:00:26 AM by BlackJoker » Logged
cosmin08
gradat
**

« Reply #54 on: October 18, 2013, 09:52:12 AM »

Cum sunt platite ordinele astea de serviciu? Eu am in august inregistrat ordinul de serviciu, dar nu mi-a intrat niciun leu in cont!
reas007
tilicar
*

« Reply #55 on: October 20, 2013, 08:15:40 PM »

simplu- in lunile de vara ofiterii primesc banii pe tranport concediu in avans, marletii pot sa astepte si 6-7 luni:)))

BlackJoker
gradat
**

« Reply #56 on: October 22, 2013, 01:41:25 AM »

Domnul ministru Radu Stroe a fost invitat duminica la Antena 3 la o emisiune si printre altele moderatorul a deschis subiectul cu banii pentru echipament.L-a intrebat pe al nos'iubit ministru cum se face ca SRI,SPP,armata si toate celelalte servicii secrete SIPI,pipi...etc au luat norma de echipare la timp si completa si politistii , jandarmii , pompierii..etc nu se regasesc niciodata la timp pe listele cu bani.Raspunsul a fost simplu:domnul Gherghina , cel ce face bugetul de 100 de ani incoa' se comporta la fel ca pe vremea lui Boc cel Mic si ne trateaza cu curu'.A promis ca pana de Craciun sa vireze cel putin juma' din bani...pana atunci o sa venim cu juma' de norma la serviciu si o sa cumparam,daca avem nevoie , cate juma' de camasa sau cate un pantof sau gheata-ca tot vine iarna-  Cool
BlackJoker
gradat
**

« Reply #57 on: October 28, 2013, 12:21:31 PM »

Cştigătorii şi perdanţii rectificării bugetare: majoritatea ministerelor vor avea bugete mai mici

preluare din adevarul.ro din 28.10.2013

Bugetele ministerelor Muncii, Dezvoltării, Mediului, Transporturilor, Economiei, Agriculturii, Sănătăţii, Societăţii Informaţionale şi Apărării vor fi tăiate la a doua rectificare din acest an, de majorări de bugete urmnd să beneficieze Afacerile Interne, Justiţia, Externele şi Camera Deputaţilor, potrivit documentului obţinut de "Adevărul".

Perdanţii rectificării bugetare:    Ministerul Muncii tăieri de 520,4 milioane de lei
Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice tăieri de 315,1 milioane de lei
Ministerul Mediului tăieri de 178,1 milioane de lei
Ministerul Transporturilor tăieri de 134,3 milioane de lei
Ministerul Economiei tăieri de 62,2 milioane de lei
Ministerul Sănătăţii tăieri de 54,5 milioane de lei
Ministerul pentru Societatea Informaţională 50,8 milioane de lei
Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale diminuare cu 46,9 milioane de lei
Ministerul Finanţelor Publice minus 46,5 milioane de lei
Ministerul Apărării Naţionale minus de 33,5 milioane de lei şi ncă o tăiere de 451,6 milioane de lei la capitolul Acţiuni Generale

Cştigătorii rectificării bugetare:  
Ministerul Afacerilor Interne creştere de 104 milioane de lei
Ministerul Justiţiei - 99,2 milioane de lei
Ministerul Afacerilor Externe - 13 milioane de lei
Camera Deputaţilor- 12 milioane de lei,
 Autoritatea Naţională Sanitar-Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor- 23 de milioane de lei  

De asemenea, bugetele Preşedinţiei, Curţii Constituţionale şi Agenţiei Naţionale de Integritate vor fi reduse, n schimb Senatul, Camera Deputaţilor, Serviciul Romn de Informaţii, Serviciul de Informaţii Externe, Serviciul de Telecomunicaţii Speciale vor beneficia de alocări suplimentare la rectificare.   Bugetul Preşedinţiei va scădea cu 1,1 milioane lei, cel al Curţii Constituţionale - cu 400.000 lei, iar cel al Agenţiei Naţionale de Integritate - cu 1,1 milioane lei.   De alocări suplimentare vor beneficia Senatul (9,2 milioane lei), Camera Deputaţilor (12 milioane lei), SRI (27,5 milioane lei), SIE (6,1 milioane lei), STS (5,1 milioane lei).   Rectificarea bugetară va creşte deficitul bugetar de la 2,3% din PIB la 2,5% din PIB, diferenţă pe care experţii FMI o acceptă doar pentru sumele cheltuite suplimentar faţă de programul iniţial pentru cofinanţarea proiectelor cu fonduri europene.   Astfel, deficitul bugetului general consolidat ar putea creşte n acest an de la 14,7 miliarde lei, aşa cum apare n scrisoarea transmisă FMI n luna septembrie, la 15,9 miliarde lei.   Concomitent, autorităţile au convenit cu FMI o uşoară ajustare n jos a prognozei de PIB pentru acest, de la 626,2 miliarde lei la 625,5 miliarde lei, din cauza unui deflator n scădere.

ZVON...ZVON...ZVON... adevarul se va vedea pe card!!!
« Last Edit: October 28, 2013, 12:23:45 PM by BlackJoker » Logged
MARYAN
experimentat

« Reply #58 on: October 30, 2013, 09:43:15 AM »

Si tu ca un credul care esti ...visezi la banii de haine???PFFFFF ce gluma buna ...poate daca ies cumva POLITISTII in strada sa primi altfel poate prin decembrie ceva asa in bataie de jok...credeti ca FONTA se tine de cuvint?? nu vedeti ca bate cimpii zi de zi rasuceste si iar rasuceste informatia in functie de cum vrea el...bate cimpii si habar nu are ce spune?? asta e cel mai mare ..MANIPULANT ...uman desigur ,sunt saracii vai mama lor nu au de unde sa ne dea si noua de abia le ajunge lor sa duca viata de boieri ,AVETI IMPRESIA CA II DOARE CUMVA DE POPORUL ROMAN???vISE ...SUNT INTERESATI DOAR DE EI SA O DUCA BINE CIND SUNT LA PUTERE SAU INJ OPOZITIE....CREDETI CA -I INTERESEAZA DE PROSTUL DE JANDARM CARE LA ORDIN FACE CE I SE SPUNE..DACA E BINE SAU NU?? sUNTEM CARNE DE TUN ,SUNTEM CEI CARE SUNTEM ARUNCTI IN LINIA 1 SI LUMEA NE INJURA PE NOI IAR EI DACA E CEVA NE BAGA LA INAINTARE ...ARUNCA VINA PE NOI....CE NU A-TI INTELES DOMNILOR IN TOTI ANII...EU AM 21 DE ANI DE JANDARMERIE......DEJA SUNT IMUN LA ACESTE ZVONURI ,SI DACA AR FI REALE SUNT DREPTURILE NOASTRE...MIE IMI CONVINE SA-MI ADUCA ECHIPAMENTUL CARE-MI TREBUIE CA DACA MERG LA MAGAZINELE ,,COLONEILOR,, SAU ,,GENERALILOR.,, CARE AU MAGAZINE LE CUMPAR LA SUPRAPRET....... Cool
djgeorginios
experimentat

« Reply #59 on: October 30, 2013, 10:12:06 AM »

MULTUMIRI DIN INIMA PARTIDULUI??:

Ministrul de interne, Radu Stroe, le-a multumit premierului, vicepremierilor Daniel Chitoiu si Gabriel Oprea, si ministrului pentru buget, Liviu Voinea, pentru faptul ca au fost alocati bani pentru uniforme. "Nu-mi ramane decat sa fiu satisfacut de faptul ca Guvernul, dumneavoastra, ministrul finantelor, Domnul Chitoiu, si domnul Liviu Voinea, dar nu in ultimul rand domnul Oprea...Eu sunt multumit pentru ca avem prin buget 75 milioane pentru uniforme, iar pana la finele anului cand vom analiza din nou bugetele vom mai da 75 milioane astfel incat sa ne inchidem pe uniforme la jumatate pe anul 2013. De asemenea, prin efort propriu o sa avem si sumele necesare pentru bunuri si servicii: motorina, ulei, piese deschimb, cauciucuri, pentru ca vine iarna si toata lumea va avea nevoie si de jandarmi si de ISU. Multumesc domnule prim-ministru!", a spus Radu Stroe.

'TU-LE MUMA-N CUR DE JEGURI
« Last Edit: October 30, 2013, 10:15:27 AM by djgeorginios » Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
  Print  

Jump to: